Maailmalla supersuositun Lotta-sarjan toinen osa tarjoaa hulvattomia hetkiä, kielellistä herkuttelua ja kutkuttavia päiväkirjamerkintöjä. Viivapiirroksin kuvitettu kirja sopii myös aloitteleville lukijoille. Lotan hupaisat seikkailut koukuttavat! Sarjassa aiemmin ilmestynyt: Lotta Levoton ja suuri kanikaaos.
Lotta Levoton ja Lättälampaat
Alice Pantermuller , Daniela Kohl
20,50 €
”Tänään koulussa alkoi tapahtua. Berenike af Broxvik perusti tyttöjengin nimeltä Glamour-Girls. Kaikki muut luokan tytöt ovat siinä mukana paitsi Pippuri ja minä. Se johtuu siitä, että me kutsutaan niitä aina Lättälampaiksi. Eipä haittaa, meillä on nyt oma jengi, jonka nimi on Willikanit! Koska kaksi jäsentä on liian vähän, me pyydettiin mukaan Paul, jolla on maja puussa.
Tyhmää on se, että meillä on Lättälampaiden lisäksi vielä Rokkaritkin riesanamme. Pääsisikö niistä eroon minun intialaisen nokkahuiluni avulla? Vai alkaako sitten taas tapahtua kummia…”
Toimituskulut alkaen 6,90€
Tuotetunnus (SKU):
9789522882882
Osastot: Kirjat, Lasten- ja nuortenkirjat, Lukukirjat 6-9 v
Kustantaja | Lasten Keskus |
Sivumäärä | 158 |
Koko | 211 x 140 x 19 mm |
Tuotemuoto | kovakantinen |
Ikäsuositus | 7+ |
ISBN / EAN | 9789522882882 |
Kuvaus
Lisätiedot
Paino | 0,394 kg (kilogramma) |
---|
Arviot (0)
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Lotta Levoton ja Lättälampaat” Peruuta vastaus
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.