Tähtää tulevaan – Seitsemän parasta etukäteispäätöstä hengellistä elämääsi varten

Craig Groeschel

29,00

”Menestyksekäs elämä ei perustu muutamaan suureen päätökseen, jotka tehdään muutamina suurina hetkinä, vaan tuhansiin tavallisiin päätöksiin, jotka tehdään tuhansina tavallisina hetkinä.”

Saatavilla, toimitusaika arkipäivää

Toimituskulut alkaen 8,90€
Tuotetunnus (SKU): 9789522523563 Osastot: ,
Kuvaus

Teemme 35 000 päätöstä joka ikinen päivä. Vain seitsemällä hyvällä etukäteispäätöksellä voimme kuitenkin vaikuttaa oleellisesti suurimpaan osaan niistä. Meidän täytyy tähdätä tulevaan ja kysyä, mihin tämä päätös johtaa. Etukäteispäätökset torjuvat valintojen paljoudesta johtuvaa ylirasitusta.

Päätät nyt, mitä teet myöhemmin, on Groeschelin ydinviesti. Se saattaa kuulostaa yksinkertaiselta, mutta on perustavanlaatuinen hengellinen työkalu, joka ohjaa elämään tulevaisuuteen suuntautuneella, ihmisiä rakastavalla ja Jumalaa kunnioittavalla tavalla.

Tässä teoksessaan Craig Groeschel avaa omia huonojakin valintojaan, heikkouksiaan ja perhe-elämäänsä rehellisesti. Lisäksi hän tarjoaa vahvaa vertaistukea Raamatun lehdiltä.
Voit tähdätä tulevaan ja päättää jo etukäteen kunnioittaa Jumalaa valinnoillasi. Jumalan avulla voit päättää etukäteen.

Craig Croeschel on amerikkalaista megaseurakuntaa johtava pastori ja Life.Church -seurakuntaryhmittymän johtaja. Seurakunta on perustamisensa jälkeen vuonna 1996 kasvanut voimakkaasti, ja liikkeen 45 paikallisessa toimipisteessä eri puolilla Yhdysvaltoja osallistuu jumalanpalveluksiin nykyisin viikoittain 85 000 kävijää.

Lisätiedot
KustantajaAikamedia
Julkaistu2025
Sivumäärä373
Tuotemuotopehmeäkantinen
ISBN / EAN9789522523563
Arviot (0)

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Tähtää tulevaan – Seitsemän parasta etukäteispäätöstä hengellistä elämääsi varten”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *