Näin piirrät sarjakuvahahmoja 15 minuutissa
Walter T. Foster
17,62 €
Opi piirtämään sarjakuvahahmoja nopeasti ja rennosti!
Saatavilla, toimitusaika arkipäivää
Toimituskulut alkaen 8,90€
Tuotetunnus (SKU):
9789523419995
Osasto: Taide
Kuvaus
Moni haaveilee hauskojen ja omaperäisten sarjakuvahahmojen tai pilakuvien piirtämisestä. Tämän kirjan avulla haaveiden toteuttaminen on mahdollista!
Sarjakuvamaailmassa mittasuhteiden liioittelu ja yliampuvat eleet ja ilmeet, kampaukset, vaatteet sekä tunteet ovat kaiken perusta. Kirjan sisältämien piirustusteknisten vinkkien ansiosta sarjakuvahahmojen
piirtäminen sujuu jopa vartissa.
Etu- ja takaliepeistä löytyy hyödyllistä tietoa, kuten luettelo kirjan tärkeimmistä aihealueista. Voit edetä joustavasti teemasta toiseen ja seurata edistymistäsi rastittamalla luettelosta kulloinkin oppimasi taidon.
Näin piirrät 15 minuutissa -harjoituskirjat täydentävät suosittua piirustuskirjasarjaa. Harjoittelun jälkeen huomaat, että osaat piirtää hauskoja sarjakuvahahmoja käden käänteessä!
Lisätiedot
Paino | 0,322 kg (kilogramma) |
---|
Kustantaja | Kustannus-Mäkelä |
Julkaistu | 2024 |
Sivumäärä | 96 |
Koko | 220 x 169 x 9 mm |
Tuotemuoto | pehmeäkantinen |
ISBN / EAN | 9789523419995 |
Arviot (0)
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Näin piirrät sarjakuvahahmoja 15 minuutissa” Peruuta vastaus
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.