KouKultani – Sisustajan virkkauskirja
Eine Kinnula
27,39 €
Ihania sisustusideoita ja ohjeita kauniisiin virkkaustöihin.
Saatavilla, toimitusaika arkipäivää
Toimituskulut alkaen 8,90€
Tuotetunnus (SKU):
9789523754775
Osasto: Käsityöt ja askartelu
Kuvaus
Virkkausmestari Eine Kinnulan kolmas KouKultani-kirja sisältää parikymmentä kaunista ja käytännöllistä virkkaustyötä kodikkaaseen sisustukseen.
Ihania sisustusideoita ja ohjeita kauniisiin virkkaustöihin
Virkkausmestari Eine Kinnulan kolmas KouKultani-kirja sisältää parikymmentä kaunista ja käytännöllistä virkkaustyötä kodikkaaseen sisustukseen.
Kirjan ohjeilla syntyy mm. mattoja, sisustustyynyjä, torkkupeittoja, pöytäliinoja, keittiöpyyhkeitä ja päiväpeittoja sekä erilaisia kodin koristeita.
Virkattujen sisustustekstiilien ilme on ajattoman tyylikäs, kun töissä on käytetty rouheita ja paksuja luonnonkuituisia lankoja, värimaailma on hillitty ja sävyt murrettuja.
Ohjeiden ja mallikaavioiden lisäksi kirja sisältää paljon tekijän omia virkkausvinkkejä.
Eine Kinnula on joroislainen KouKultani-brändin luoja. Hän suunnittelee virkkaustöitä, kirjoittaa käsityökirjoja ja pitää suosittuja virkkauskursseja.
Lisätiedot
Paino | 0,364 kg (kilogramma) |
---|
Kustantaja | Minerva |
Julkaistu | 2022 |
Sivumäärä | 134 |
Koko | 223 x 195 x 8 mm |
Tuotemuoto | pehmeäkantinen |
ISBN / EAN | 9789523754775 |
Arviot (0)
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “KouKultani – Sisustajan virkkauskirja” Peruuta vastaus
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.