Rakkaudella, Viha

Odetta Lee-Simmons

17,62

Moni mieltää vihan pahaksi ja vaaralliseksi tunteeksi ja yrittää olla tuntematta sitä. Kirjassaan Rakkaudella, Viha Odetta Lee-Simmons esittelee vihan tunteeseen toisenlaisen näkökulman.

Saatavilla, toimitusaika arkipäivää

Toimituskulut alkaen 8,90€
Tuotetunnus (SKU): 9789522525666 Osastot: ,
Kuvaus

Viha on tarpeellinen tunne ja viestii meille jotakin esimerkiksi tarpeistamme, arvoistamme ja rajoistamme. On hyödyllistä oppia tunnistamaan, myöntämään ja käsittelemään vihan tunteita. Vihaa voi opetella hallitsemaan – silloin emme ole sen vietävissä – ja ilmaisemaan rakentavasti. Kun opimme ymmärtämään, mistä vihamme kulloinkin johtuu ja toimimaan vastuullisesti vihastuneinakin, voimme elää täysipainoista elämää, jota torjuttu tunne, jatkuva vihaisuus tai katkeruus ei hallitse. Usein tähän tarvitaan myös anteeksiantamista.

 

Suomalais-amerikkalainen Odetta Lee-Simmons (BA) on opiskellut psykologiaa Yhdysvalloissa Brownin yliopistossa vuosina 2002–2006. Parhaillaan hän opiskelee varhaiskasvatuksen sosionomiksi LAB-ammattikorkeakoulussa ja työskentelee varhaiskasvatuksen parissa. Lee-Simmonsilla on laajaa kokemusta myös sielunhoito- ja seurakuntatyöstä. Esikoisteoksessaan hän käsittelee vihan kohtaamista poikkeuksellisen avoimesti ja elämänmakuisesti omien kokemustensa kautta. Odetan perheeseen kuuluvat amerikkalainen aviopuoliso Granger sekä heidän neljä poikaansa G Minor, Clef, Cadence ja Crescendo.

Lisätiedot
Paino 0,146 kg (kilogramma)
KustantajaAikamedia
Julkaistu2022
Sivumäärä104
Koko192 x 140 x 13 mm
Tuotemuotopehmeäkantinen
ISBN / EAN9789522525666
Arviot (0)

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Rakkaudella, Viha”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *